Активна молодь, за підтримки Благодійної Організації «Благодійний фонд «Шпиталь доктора Свідерського» провела 5 кілометровий забіг «До Отця Маркіяна».

Захід розпочався від подвір’я-садиби Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся.

Організатор забігу  Тарас Вітковський розповів: «Я за це взявся тому, що людям з тутешніх сіл бракує спортивних заходів, де можна просто відчути цей дух змагань і випробувати свої сили. Багато хто хоче займатися спортом, але самому не хочеться бо, є сильний страх , що скажуть люди.  Я мав мету, щоб цей забіг об’єднав багатьох людей.»

Переможцем забігу став Линва Віталій з с.Бужок. Віталій розповів, що спершу планував допомагати в організації заходу, але вирішив взяти учать і став переможцем.

Другим прибіг бігун Пашуля Мар’ян.

Третє місце здобув Макогін Василь родом з села Білий Камінь. Бігун навчався у школі Маркіяна Шашкевича, каже: “Такі заходи популяризують здоровий спосіб життя. Серед учасників багато людей, які тут ніколи не були, інші ж, не взяли участь у заході, але дізналися про подію і це теж чудово”.

Дружньою ходою учасники та організатори заходу піднялися на “Маркіянову гору” де після Архієрейської Літергії відбулося вручення призів переможцям забігу.

Нагороджувала переможців  забігу Юлія Шопська – керівник департаменту агропромислового розвитку ЛОДА.“Наша нація завжди була не тільки сильна духом, а й сильна тілом. Ми дякуємо, за те, що ви стаєте прикладом здорового способу життя”.

 

2 серпня відбулося духовне вшанування пам'яті отця Маркіяна Шашкевича, якого величають "Будителем Галичини". 

Архієрейську літургію на г.Біла Гора у Підлиссі на Золочівщині очолив владика УГКЦ Володимир Груца.

Чисельна громада навколишніх сіл приєдналася до прощі на гору Маркіяна. Владика подякував Отцю Андрію Грицайку – настоятелю храмів у с. Білий Камінь, Бужок, Жуличі та Підлисся, за те, що він взяв на себе організацію заходу та опікується спільно з громадою цією пам’яткою.

Владика звернувся до вірян: “Серпень є часом канікул, відпусток. Стараймося в міру можливостей відпочити. Черпаймо силу для душі і тіла… Не може бути канікул та відпочинку від Бога, бо він не втомлює“.

Отець Андрій Грицайко, який також є головою правління Благодійної організації Блогідійного фонду “Шпиталь доктора Свідерського” сказав: “Завдяки місцевій громаді з навколишніх сіл ми змогли організувати чудове пам’ятне вшанування Будителя Галичини Маркіяна Шашкевича. Ця проща вже стала традицією для громади не лише Золочівщини, а й сусідніх районів.

У неділю 2 серпня о 9.30 ранку розпочнеться “Забіг до Отця Маркіяна”.

Місце зустрічі учасників – подвір’я садиби Маркіяна Шашкевича у с. Підлисся на Золочівщині.

Біля “хреста Маркіяна” на г.Біла Гора у Підлиссі відбудеться Архієрейська Літургія, яка розпочнеться о 12.00 годині.

Мета заходів: Вшанування пам’яті духовного просвітителя Галичини XIX ст. Маркіяна Шашкевича. Популяризація цінностей, які пропагував отець УГКЦ.

Організатори забігу – БО БФ "Шпиталь доктора Свідерського" та Тарас Вітковський.

Для виконання умови дотримання карантинних норм просять зареєструватися завчасно (за посиланням):
https://forms.gle/Xy6Mxp9QT84aRrXQ8
Реєстрація учасників і видача стартових номерів розпочнеться о 8:40″
9:20 загальна руханка
9:30 старт
10:15 загальна заминка
10:30 Дружньою ходою піднімаємося на “Маркіянову гору”Вручення призів від наших спонсорів, для фінішерів буде урочисто відбуватися на горі біля хреста вже після святої літургії.

Заходи з вшанування пам'яті Отця Маркіяна Шашкевича відбудуться біля пам’ятного Хреста на Білій горі у с. Підлисся 2 серпня 2020 року о 12.00 год.

Благодійна організація Благодійний фонд "Шпиталь доктора Свідерського виступає співорганізатором.

Запрошуємо долучитися до заходу всіх бажаючих, з дотриманням усіх карантинних норм.

 

© 2021 Svidersky Fund. All Rights Reserved.

Please publish modules in offcanvas position.